Pierwsze kroki

Opublikowano w 18 maja 2026 11:33

Mimo iż na koncie kilka figurek już mam to przy każdej nowej początkowa faza to nauka. W przypadku solarów od GW tą nauką jest opracowanie najkorzystniejszego procesu sklejania i malowania. Pierwszy model skleiłem w całości, niestety nie jest to najtrafniejszy kierunek, wydłuży on proces malowania. Wydaje mi się, że lepiej będzie dzielić figurki na dwie części -  tors + ręce , oddzielnie nogi z drobnymi elementami montowanymi na pasie.  Taki podział ułatwi malowanie fragmentów torsu zasłoniętych przez karabinek i pozwoli na dokładniejsze wykonanie malowania ekwipunku przy pasie. 

Dla lepszego zróżnicowania rangi modeli postanowiłem usuwać emblematy z napierśników podstawowych figurek. Niestety ,  przez gapiostwo w pierwszym modelu zapomniałem o tym fakcie :) oj trzeba przy kolejnych modelach być uważniejszym. Zapewne dam radę to zamaskować malowaniem ale po co sobie utrudniać pracę. Usuwanie nie będzie skomplikowane ale jak ja wyrzeźbię podoficerom i oficerom emblemat ćmy to tego jeszcze nie wiem :) 

Przy okazji wycinania elementów z wyprasek dokładnie się im przyjrzałem i w mojej ocenie są świetnie wykonane. Nawet linie podziału nie są tak mocno widoczne jak bywało to w starych modelach. To co Games Workshop mogłoby poprawić ( dodać) to wypustki na korpusie lub rękach. Dotyczy to wszystkich podstawowych figurek wyposażonych w broń trzymaną oburącz. Takie wypustki posiadają podstawowe figurki SM więc byłoby milo jakby solarzy również posiadali takie udogodnienie. Mi to już nie pomoże ale przyszłym klientom ułatwiło by pasowanie wspomnianych części. 

Dodaj komentarz

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.